Fryzury męskie

Fryzury męskie

Mężczyźni pragnący przekazać swojemu fryzjerowi wiedzę na temat pożądanej fryzury nie mają łatwego zadania. To, na co muszą zwrócić uwagę mistrza nożyczek to przede wszystkim długość nowej fryzury.
Sam fakt wybrania ładnej fryzury nie oznacza, że będzie Ci w niej do twarzy, dlatego zaleca się poleganie na opinii fryzjera, który z pewnością zmodyfikuje ją tak, by było Ci w niej jak najbardziej korzystnie.

Poniżej przedstawimy różne typy fryzur, które mogą być ułatwieniem w wyborze. Jak najbardziej zachęcamy do skorzystania i modyfikacji, by efekt był wprost oszałamiający.

Miska, czyli z angielskiego bowl cut
Na górze głowy włosy są znacznie dłuższe, krótsze dokoła niższych partii głowy. Podział między włosami krótkimi i długimi jest wyraźnie zarysowany.
Włosy nie są tu cieniowane. Efekt fryzury, zgodnie z jej nazwą jest taki, jakby ktoś włożył na głowę miskę i użył jej jako szablonu do obcięcia włosów.
Fryzura ta jest typowa dla małych dzieci, które są obcinane w domu przez mamy. Dla mężczyzn może to oznaczać odmłodzenie i powrót do chłopięcego wyglądu.

Szczotka (brush cut)
W fryzurze tej włosy na bokach i z tyłu są cięte krótko i regularnie, na górze natomiast cięte na taką samą długość, bez cieniowania. Efekt szczotki uzyskuje się przez to, że włosy na górze głowy są układane do góry.

Butch (babochłop)
Wszystkie włosy strzyżone są maszynką do tej samej długości, która wynosi około 0,5 cm. Butch można cieniować w okolicy uszu i linii karku, co zależy od upodobań osoby noszącej fryzurę.

Burr
Tu również stosuje się maszynkę, jednak włosy tnie się bardzo krótko, na 2 mm., dlatego skóra głowy jest bardzo widoczna. Po przejechaniu dłonią po głowie mamy wrażenie, jakby nowa fryzura była papierem ściernym.

Cezar
Włosy na czubku głowy są cięte warstwami, na długość 2,5- 5 cm. Przód włosów, zaczesany do przodu tworzy ząbki, które tworzą grzywkę. Boki i tył fryzury jest nieregularny.
Nazwa fryzury wywodzi się od Juliusza Cezara, który nosił grzywkę zaczesaną do przodu.

Zmienna
Fryzura, którą można nosić na kilka sposobów. Boki i tył jest cieniowany lub strzyżony warstwami, na górze głowy włosy są trochę dłuższe, na taką długość, która umożliwia ich noszenie z lub bez przedziałka. Dzięki temu grzywka może być zaczesana na boki lub bok, do tyłu, do przodu. Możliwości jest tu bardzo dużo.

Your rating: Brak Average: 2.5 (6 votes)